Żabno. Pocisk artyleryjski w wykopany podczas prac budowlanych

  • 11.05.2022, 21:38
  • KMP Tarnów
Żabno. Pocisk artyleryjski w wykopany podczas prac budowlanych
W poniedziałek dyżurny KMP w Tarnowie odebrał informacje o odnalezieniu niewybuchu podczas prac budowlanych w Żabnie. Policjanci rozpoznali przedmiot, jako pocisk artyleryjski kalibru 75 mm z zapalnikiem z czasów wojennych.

W poniedziałek 9 maja po godzinie 13 do dyżurnego tarnowskiej Policji wpłynęła informacja o odnalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk, który został wykopany podczas prac budowlanych w Żabnie. We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych. Pocisk artyleryjski z zapalnikiem kalibru 75 milimetrów odnaleźli pracownicy wykonujący prace przy budowie ulicy i chodnika w Żabnie przy ul. Ogrodowej. Z uwagi na znaczą odległość od najbliższych zabudowań, nie podejmowano decyzji o ewakuacji. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z Rzeszowa, którzy wczoraj przed południem wywieźli niewybuch. Zostanie on zneutralizowany na poligonie.

Ponawiamy apel do mieszkańców regionu tarnowskiego o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.

KMP Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe