Za nami XII Turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Powiatu Dąbrowskiego!

  • 23.04.2022, 17:50
  • Gabriela Kudła
turniej-pilki-noznej-o-puchar-starosty-dabrowskiego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za nami kolejna edycja Powiatowego Turnieju piłki nożnej o Puchar Starosty Dąbrowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja i odbyło się na boisku przy I Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Tarnowskiej.

 - Turniej jest organizowany już po raz dwunasty, czyli wszedł już do tradycji. Rozgrywamy go w ramach Święta Konstytucji 3 Maja. Pozyskaliśmy środki z Urzędu Marszałkowskiego. Mamy wniosek i realizujemy projekt "Małopolska na sportowo". Nagrody to puchary i statuetka dla najlepszego strzelca oraz dyplomy. Sportowej rywalizacji turniej przebiega jak do tej pory, wszyscy dzielnie walczą, wysiłek jest wskazany, także, myślę, ze bardzo dobra inicjatywa - mówił Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski. 


O Puchar Starosty Dąbrowskiego walczyło aż 7 drużyn, a wśród nich strażacy, policjanci, przedsiębiorcy, pracownicy firmy ZBUD i BMS Metal, Gmina Gręboszów, a także łączona drużyna samorządowców Powiatu Dąbrowskiego i nauczycieli. Sportowa rywalizacja rozegrana została systemem "każdy z każdym", a mecze trwały po 12 minut. 

 - Na razie bawimy się bardzo dobrze, ponieważ wygraliśmy dwa mecze, czyli to dwa zwycięstwa. Graliśmy z firmą ZBUD i ze strażakami. Trzeba promować takie wydarzenia, ponieważ młodzież trzeba zachęcać do gry i uprawiania sportu. Jest to bardzo ważne, bo dzisiaj młode osoby przede wszystkim grają na telefonach, siedzą na komputerach i jest to niestety teraz choroba cywilizacyjna. Właśnie w ten sposób propagujemy sport i zdrowy ruch - dodał Jacek Baran, policjant z Komisariatu Policji w Szczucinie. 

 - Zaczęliśmy niestety od porażki z policją, drugi mecz okazał się remisowy, ale nie poddajemy się. Staramy się, żeby był jak najlepszy wynik i żeby była jak najlepsza zabawa i satysfakcja z tego. Trzeba po prostu uświetnić to wielkie wydarzenie dla polskiego narodu i się dobrze bawić. Nasze przygotowania trwały tak, że zaczęliśmy treningi jakiś miesiąc przed turniejem. Zaczęliśmy biegać później były gry na orliku - mówił Bartłomiej Krupa, pracownik firmy ZBUD. 

Dodajmy, że turniej piłkarski został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, przy współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym oraz Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe