Wypadek samolotu w Woli Rogowskiej. Pilot trafił do szpitala

  • 28.02.2022, 09:28
  • Źródło: KMP Tarnów
Wypadek samolotu w Woli Rogowskiej. Pilot trafił do szpitala
Przymusowe lądowanie ultralekkiego samolotu miało miejsce przy wale przeciwpowodziowym w Woli Rogowskiej w gminie Wietrzychowice. Pilot zdołał awaryjnie wylądować, jednak maszyna przewróciła się na grzbiet, czyli powstało zjawisko kapotażu.

W niedzielę (27.02) przed południem miało miejsce awaryjne lądowanie ultralekkiego samolotu. 45-letni pilot z województwa śląskiego musiał posadzić maszynę na ziemi z uwagi na awarię silnika. Mały samolot lądował przy wale przeciwpowodziowym w Woli Rogowskiego w gminie Wietrzychowice. Ze względu jednak na podmokły teren nastąpiło zjawisko kapotażu, czyli przewrócenia się samolotu przez jego dziób na grzbiet, kołami do góry. Pilot został zabrany do tarnowskiego szpitala z urazem głowy. Przytomny bez bezpośredniego zagrożenia życia. Na miejscu pojawili się strażacy oraz policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali niezbędne czynności związane z wypadkiem lotniczym. Powiadomiono Komisję Wypadków Lotniczych, a po wykonaniu czynności, samolot przekazano osobom wskazanym przez właściciela maszyny. Pilot posiadający licencję, w chwili wypadku był trzeźwy.

Policjanci wykonają czynności związane z określeniem czy doszło do naruszenia norm prawnych. Nadzór na nimi prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe