Tężnia solankowa na Górze św. Marcina w Tarnowie jest już gotowa. Dostępna dla mieszkańców będzie dopiero od wiosny

  • 13.01.2022, 14:20
  • Gabriela Kudła
teznia-solankowa-juz-gotowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawdopodobnie już niedługo mieszkańcy będą mogli skorzystać z jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji w mieście, bowiem w miejscu dawnego amfiteatru na Górze św. Marcina powstała już tężnia solankowa. Obiekt liczący 10-metrów kwadratowych wykonany został z drewna modrzewiowego oraz tarniny.

- Znaczy, były utrudnienia związane z podbudową. Stwierdziliśmy, ze podbudowa posiada słabą nośność, więc musieliśmy tę podbudowę wzmocnić. Na chwilę obecną pracę zostały zakończone. W tej chwili czekamy tylko na dobrą pogodę, żebytęż przeprowadzić próby na stałym zasilaniu. Złożyliśmy wniosek do taurona, oczekujemy na zamontowanie licznika. Jeśli będziemy mieć całe zasilanie, to takie próby przy sprzyjającej pogodzie przeprowadzimy. Zakładamy cały czas, że z nadejściem wiosny, ta tężnia zacznie funcjonować - mówił Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury UMT. 

Termin zakończenia budowy przewidywany był na jesień 2021 roku. Opóźnienia pojawiły się po tym jak po zdjęciu kostki okazało się, że grunt jest gliniasty. Wtedy miasto zleciło dodatkowe badania geotechnicze.

 - To nie była akurat duża inwestycja. Natomiast przeciągnęła się nam o ponad miesiąc, z tego powodu, że musieliśmy tę podbudowę wzmocnić - dodał Rafał Nakielny. 

Budowa tężni solankowej na Marcince została wybrana do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok.  
 
 - To będzie otwarty obiekt. Mamy tam wykonany nowy skwer, z nową nawierzchnią z kostki betonowej i z kamienia naturalnego, także będzie jak najbardziej dostępna dla każdego z mieszkańcow - wyjaśnił Rafał Nakielny. 

Łączny koszt inwestycji to 900 tysięcy złotych, z czego część stanowi dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe