Są opóźnienia przy remoncie mostu w Ostrowie. Kiedy przeprawa będzie przejezdna?

  • 29.12.2021, 15:11
  • Wioletta Zarębska
sa-opoznienia-przy-remoncie-mostu-w-ostrowie-kiedy-przeprawa-bedzie-przejezdna.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mimo panującej zimy i zalegającego śniegu prace przy remoncie mostu na Dunajcu w Ostrowie idą pełną parą. Codziennie przy przebudowie przeprawy pracuje około 30-40 osób. Obecnie – jak informuje starosta tarnowski – montowane są dźwigary.

- Na tych dźwigarach ekipa montuje deskowanie. Na tym deskowaniu również zbrojenie, które później będzie zalewane betonem, także prace bardzo szybko postępują – wyjaśniał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Prace przy remoncie mostu są opóźnione o około półtora miesiąca, dokładnie o 45 dni. Na razie nie wiadomo, czy uda się nadrobić ten czas.

- Opóźnienie związane z wystąpieniem rzeki Dunajec i zalaniem przygotowanych wcześniej juz tam dróg, zbrojeń. Wszystko to musiało zostać wyczyszczone, dlatego te opóźnienia niestety są duże. Natomiast muszę tu z uznaniem powiedzieć, że firma naprawdę bardzo solidnie to wykonuje i przysłała dużą ekipę pracowników, ażeby te prace przebiegały jak najszybciej - dodawał starosta tarnowski. 

To czy ekipa remontowa wyrobi się z przebudową przeprawy w zaplanowanym terminie zależy od pogody. Jeśli zima okaże się ciepła jest szansa na to, że most zostanie otwarty wraz z końcem pierwszego kwartału przyszłego roku.

- Wszystko będzie zależało od tego, jaka będzie pogoda w lutym oraz marcu. Jeżeli będą temperatury dodatnie i uda nam się położyć wtedy beton a później asfalt to 31 marca jest bardzo realne otwarcie tego mostu, czy 1 kwietnia - wyjaśniał Roman Łucarz. 

Jeśli z kolei nie uda nadrobić się opóźnień przeprawa może zostać otworzona w kwietniu.

Przypomnijmy, że remont mostu pochłonie około 30 milionów złotych. Większość środków udało się pozyskać z dofinansowań, w tym z budżetu państwa.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lelum polelum
lelum polelum 29.12.2021, 22:44
Robione w zimie a potem szczeliny pęknięcia za 2 lata :P i będzie w gorszym stanie jak stary
M
M 29.12.2021, 20:35
Panie Łucarz !!!! Proszę jechać do małej gminy Sękowa tam was nauczą roboty i inwestowania Most wybudowany i oddany !!!!! Sprawdzić w jakim tępię , również rondo !!!,

Pozostałe