Lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie będzie otwarte już od wtorku!

  • 06.12.2021, 16:15
  • Gabriela Kudła
juz-od-wtorku-mieszkancy-beda-mogli-korzystac-z-tarnowskiego-lodowiska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już od wtorku mieszkańcy będą mogli korzystać z tarnowskiego lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego. Przygotowania do sezonu są już na ostatniej prostej. Lodowisko początkowo miało zostać uruchomione w mikołajkowy poniedziałek, jednak pogoda pokrzyżowała plany.

 - Obiekt jest wyposażony i tak jak w poprzednim sezonie jest przystosowany do tego, żeby osoby, które korzystały z tego obiektu czuły się bezpiecznie ze względów na panującą pandemię koronawirusa. Są środki czystości - musimy pamiętać aby być troszkę rozsądnymi, odstęp używamy przy zakupywaniu biletu oraz wypożyczeniu łyżew, maseczki więc ten standard, który jest już myślę, że żyjemy w tej pandemii troszkę, więc powinniśmy zdrowo, rozsądkowo do tego podchodzić - mówił Arkadiusz Marszałek, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Na płycie lodowiska od godziny 10:00 do 21:00 jednorazowo będzie mogło przebywać 80 osób. 

 - To jest limit, który jest wymagany zgodnie z wytycznymi pandemią koronawirusa, przy czym osoby, które będą posiadały aktualne zaświadczenia o dokonanym szczepieniu przeciw COVID-19, jeżeli dojdzie do sytuacji gdzie będzie 80 osób to te osoby będą mogły być wpuszczane na obiekt, po ukazaniu tego dokumentu- dodał Arkadiusz Marszałek. 


Mieszkańcy będą musieli jednak liczyć się z tym, że za wejście będzie trzeba zapłacić więcej. Podwyżki podyktowane są wzrostem cen eksploatacji.

 - Cena podstawowa to jest 10 zł za 45 minut od osoby dorosłej i 7 zł od dziecka. Oczywiście są stosowane ulgi dla grup zorganizowanych oraz dla posiadaczy Tarnowskiej Karty Rodziny i Tarnowskiej Karty Seniora. Dysponujemy łyżwami, które tam na bieżąco będą dezynfekowane także można korzystać. Jest na tyle duża ilość tych łyżew, że będą one wymieniane i suszone tam na miejscu, w obiekcie - tłumaczył Arkadiusz Marszałek. 

Dodajmy, że w Tarnowie powstać ma również lodowisko w Mościcach, które prawdopodobnie otwarte zostanie tuż przed świętami.  

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe