Polacy ocenili działalność Andrzeja Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

  • 22.11.2021, 10:07 (aktualizacja 22.11.2021, 14:53)
  • News4Media
Polacy ocenili działalność Andrzeja Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony gov.pl
Urząd prezydenta Polski od ponad sześciu lat piastuje Andrzej Duda. Stanowisko to wymaga odpowiedzialnego podejmowania decyzji, które nie zawsze zgodne są z oczekiwaniami obywateli. Świadczyć o tym może najnowszy sondaż, w którym Polacy niezbyt pochlebnie ocenili pracę głowy państwa.

Jak ocenia Pan/i działalność prezydenta Andrzeja Dudy?

Dokładnie takie pytanie zostało postawione respondentom, którzy wzięli udział w ankiecie przeprowadzonej przez United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski. Grupa tysiąca osób miała za zadanie wybrać jedną z pięciu możliwych odpowiedzi. Wyniki ankiety nie będą dla prezydenta miłym zaskoczeniem, ponieważ zdecydowana większość uczestników badania wyraziła negatywne odczucia. Wyniki prezentują się następująco:

Odpowiedzi „zdecydowanie dobrze” udzieliło 21,5 proc. pytanych. 21,6 proc. respondentów wybrało opcję „raczej dobrze”. Sumując głosy zwolenników kadencji Andrzeja Dudy otrzymamy wobec tego wynik 43,1 proc. Nieco inaczej sytuacja wygląda wśród osób negatywnie postrzegających działalność polityka. „Raczej źle” to odpowiedź 16,5 proc. Polaków biorących udział w ankiecie. Z kolei 35,8 proc. respondentów zaznaczyło opcję „zdecydowanie źle”. Sumując głosy nieprzychylne prezydentowi otrzymamy wynik 52,3 proc. Oznacza to, że ponad połowa pytanych nie jest zadowolona z pracy najwyższego przedstawiciela władzy. Pozostałe 4,6 proc. to osoby, które nie umiały udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

PiS trzyma się władzy

W poniedziałkowym wydaniu Gazety Wyborczej opublikowany został również sondaż przeprowadzony przez firmę Kantar. Wynika z niego, że partia prezydenta pomimo niewielkiego spadku nadal utrzymuje wysokie poparcie swojego elektoratu. W wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na głos 30 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu z wynikiem 24 proc. znalazła się Koalicja Obywatelska. Trzecie miejsce na podium zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni, zbierając 14 proc. głosów. Czwarte miejsce i 9 proc. poparcie przypadło Konfederacji. Zaraz za nią znalazła się Lewica (8 proc.). Poza sejmem znalazłyby się dwa ugrupowania, które nie przekroczyły wymaganego progu 5 proc. głosów. Mowa o klubie parlamentarnym Koalicja Polska – Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc.) oraz partii Kukiz’15 (2 proc.).

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe