Borzęcin. 15-latkowie „z nudów” zdemolowali trybuny stadionu

  • 05.11.2021, 14:49
  • Źródło: KPP Brzesko
Borzęcin. 15-latkowie „z nudów” zdemolowali trybuny stadionu News4Media
Policjanci z posterunku w Szczurowej wspólnie z brzeskimi kryminalnymi ustalili sprawców zniszczenia kilkudziesięciu krzesełek na stadionie klubu sportowego w Borzęcinie. Wandalami okazali się nieletni mieszkańcy gminy. Za swój wybryk będą oni teraz musieli odpowiedzieć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do zdarzenia doszło na początku października br. Policjanci zostali poinformowani o zniszczeniu kilkudziesięciu krzesełek na trybunach stadionu Klubu Sportowego Sokół Borzęcin. Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie sprawą zajęli się policjanci z posterunku w Szczurowej. W dochodzeniu wsparli ich kryminalni z Brzeska.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że dewastacji dokonało trzech 15-letnich mieszkańców gminy Szczurowa oraz  Borzęcin. Nastolatkowie przyznali się do zniszczenia mienia. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznali, że 1 października br. w godzinach wieczornych, w towarzystwie rówieśników przebywali na terenie obiektu sportowego, gdzie część z nich spożywała alkohol. W trakcie picia, trzech nastolatków zaczęło dewastować trybuny. Sprawcy kopali  i łamali oparcia siedzisk, a następnie nimi rzucali. Łącznie zniszczyli kilkadziesiąt krzesełek. Swoje zachowanie tłumaczyli bezmyślnością i młodzieńczą głupotą. Wartość strat spowodowanych przez ich działanie oszacowana została na 2250  złotych. Materiały sprawy zostaną teraz przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich sąd może zobowiązać rodziców lub opiekuna do naprawienia w całości, lub w części szkody wyrządzonej przez nieletniego.

Źródło: KPP Brzesko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe