Duże wsparcie Ministerstwa Edukacji i Nauki dla szkół z gminy Tarnów

  • 20.10.2021, 15:57
  • Źródło: Gmina Tarnów
Duże wsparcie Ministerstwa Edukacji i Nauki dla szkół z gminy Tarnów Tarnowska.tv
Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” przyznało dofinansowania dla wszystkich gminnych szkół podstawowych na realizację wycieczek edukacyjnych, których celem jest poznawanie Polski, jej tradycji, zabytków kultury i historii. W sumie zostanie dofinansowanych aż 13 wycieczek – jedno, dwu, a nawet trzydniowych. Łączna kwota dotacji wynosi blisko aż 100 tys. zł przy 80% dofinansowaniu.

W ramach programu uczniowie będą mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze polskie miasta, zwiedzić największe muzea, wystawy i najbardziej znaczące dla historii zamki, uczestniczyć w centrach nauki. W programach wycieczek jest aż 10 różnych miast, które mogą poszczycić się najciekawszymi obiektami kulturalno-historycznymi. Są m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Panorama Racławicka we Wrocławiu, Ogród Doświadczeń czy Zamek Królewski zarówno na Wawelu, jak i w Warszawie oraz wiele innych atrakcji kulturalno-historycznych i zabytków. Łącznie z wycieczek skorzysta aż 900 uczniów z publicznych szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów.

Celem ministerialnego programu „Poznaj Polskę” jest urozmaicenie zajęć lekcyjnych, uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowanie w centrach nauki, co pozwoli uczniom na zdobywanie nowych umiejętności.

Źródło: Gmina Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe