Wojnicz. Uroczystość Ślubowania klas pierwszych oraz podsumowanie projektu „KochaMY Polskę”

  • 20.10.2021, 14:33
  • Daria Kurczab
slubowanie-klas-pierwszych-zslit-w-wojniczu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Wojniczu odbyła się uroczystość w ramach Projektu „KochaMY Polskę”, która zawierała dwa wydarzenia. Dzień 20 października dla 125 uczniów klas pierwszych ZSLiT w Wojniczu stał się dniem wyjątkowym. To właśnie w tym dniu z dumą wypowiadali słowa roty.

- Dziś 125 uczniów z 5 klas naszej szkoły ślubowało uroczyście na sztandar w obecności zaszczytnych gości i rodziców – mówiła Agnieszka Kapek.

Uroczystość ślubowania połączona została z wręczeniem emblematów klasom pierwszym mundurowym.

- Bardzo ważne dla nas wydarzenie, szczególnie że wybraliśmy klasę mundurową, dzięki której chcemy iść w dalszym kierunku siły mundurowe – mówiła uczennica.

Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie projektu „KochaMY Polskę”, którego inicjatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

- Celem projektu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży, ale również rozbudzenie zainteresowania historią Polski. Dlatego jednym z elementów był właśnie dzisiejszy wykład prowadzony przez panią Teresę Dumę dotyczący rodziny Łowczowskich z Wojnicza i ich dokonań w kwestii niepodległości. Mieliśmy nadzieję, że to zainspiruje naszych uczniów, młodych ludzi do podejmowania takich działań, które przyczynią się do dobra wspólnego – mówiła Monika Gospodarek-Strojny.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele samorządu Powiatu Tarnowskiego.

- Uczestniczyliśmy w ślubowaniu klas pierwszych, w tym barwnej klasy w mundurowej Wojska Polskiego. Jako powiat tarnowski kładziemy duży nacisk na rozwój edukacji, również w szkole w Wojniczu. Cieszymy się, że jest bardzo dobry nabór do klas pierwszych i chcemy tę szkołę również doinwestować. Mamy ambitne plany na przyszłość, jeśli chodzi o rozbudowę infrastruktury sportowej tutaj opodal tej hali, w której się znajdujemy. Cieszymy się, że jest powrotem swego rodzaju moda na szkołę w Wojniczu, że szkoła, odzyskuje swój dawny blask. Jest jedną z wiodących szkół powiatu tarnowskiego. Jeśli chodzi o kształcenie zawodowej w branży, grafików komputerowych i informatyków – mówił Tomasz Stelmach

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe