Dzięki przystankowi Tarnów zaistniał w sieci. Celowy zabieg czy gafa urzędników?

  • 21.09.2021, 16:31
  • Gabriela Kudła
nietypowa-nazwa-przystanku-w-centrum-tarnowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mimo że nazwa przystanku widnieje tam już od kilkunastu lat, to dopiero niedawno wzbudziła sensację wśród internautów. Mowa o przystanku mieszącym się u zbiegu al. Matki Bożej Fatimskiej oraz ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. To właśnie te krzyżujące się ulice odpowiadają za niecodzienną nazwę przystanku w centrum Tarnowa.

 - Nazwa przystanku powinna w sobie zawierać element, który identyfikuje  przystanek w terenie, a więc przede wszystkim nazwę ulicy, przy której się znajduje, ewentualnie może to być zastępczo nazwa jakiegoś obiektu użyteczności publicznej. Tak też u nas jest stosowane, że najczęściej nadawane jest jako element identyfikujący nazwę ulicy. Natomiast przy danej ulicy znajduje się kilka przystanków, a tak też jest w przypadku ulicy Matki Bożej Fatimskiej,  to w celu dokładniejszego zlokalizowania przystanku nadaje się drugi człon nazwy, czyli nazwę ulicy poprzecznej, przy której znajduje się ten przystanek - mówi Wiesław Kozioł, kierownik Działu Organizacji Transportu Publicznego. 

Zapytaliśmy, co o nietypowej nazwie przystanku sądzą tarnowianie. 

Zarząd Dróg i Komunikacji wyjaśnia, że nazwa przystanku może zostać zmieniona, ale urzędnicy nie widzą takiej potrzeby, zważywszy na to, że widnieje już od lat. Dodajmy, że przystanek mieszczący się po drugiej stronie nosi nazwę Fatimska-Curie. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wojtek
Wojtek 21.09.2021, 18:11
Zainstał na pewno. Czy pozytywnie to nie powiedziałbym.

Pozostałe