Dąbrowa Tarnowska. Plener malarski poświęcony śp. ks. prałatowi Józefowi Porembie

  • 19.09.2021, 21:35
  • Wioletta Zarębska
dabrowa-tarnowska-plener-malarski-poswiecony-sp-ks-pralatowi-jozefowi-porembie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Efektem dwudniowego pleneru malarskiego pn. "Ks. Józef Poremba i Jego dzieła" były prace wykonane przez artystów, ale też amatorów malarstwa jak również dzieci i młodzież, którzy uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Osoby, które wzięły udział w plenerze miały za zadanie namalować dowolny budynek związany osobą śp. ks. prałata lub nawiązujący do jego działalności społecznej.

- Ksiądz Józef Poremba przez długie lata był proboszczem dąbrowskiej parafii i jak wspomniałem był nie tylko oddanym kapłanem, ale też wielkim społecznikiem, interesował się sprawami parafii, miasta i stąd też wiele jego inwestycji i budów, które rozpoczął i zakończył - wspomniał Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

Namalowane budowle, które powstały za sprawą starania ks. Józefa Poremby można podziwiać w Domu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wernisaż prac uświetnił koncert.

W trakcie wydarzenia wręczono podziękowania uczestnikom pleneru malarskiego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe