Dąbrowa Tarnowska. Koncert chóru Pueri Cantores Lublinenses w 82. rocznicę napaści ZSRR na Polskę

  • 18.09.2021, 15:18
  • Wioletta Zarębska
dabrowa-tarnowska-koncert-choru-pueri-cantores-lublinenses-w-82-rocznice-napasci-zsrr-na-polskev2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wyjątkowy koncert chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses odbył się w Kościele Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Filharmonię krakowską we współpracy z powiatem dąbrowskim i parafią w ramach Festiwalu Chórów Chłopięcych.

- Repertuar, który wykonujemy jest repertuarem naszej codzienności, która polega na tym, że jesteśmy chórem liturgicznym. Te utwory w ramach roku liturgicznego, różnych wydarzeń w archikatedrze lubelskiej wykonujemy. Są one częścią naszej posługi, dlatego też wybrzmiało choćby Missa Dominicalis, czyli Msza Niedzielna Antoniego Chlondowskiego – mówił ks. Attila Honti z chóru Pueri Cantores Lublinenses.

Koncert odbył się 17 września, w 82 rocznicę agresji ZSRR a Polskę.

- Przepiękny koncert, to nie tylko świetne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, ale to też okazja do upamiętnienia tragicznych wydarzeń z 17 wrzesnia kiedy to była agresja rosyjska na Polskę. Wtedy wojska rosyjskie wkroczyły na teren ziemi polskiej – wyjaśniał Krzysztof Gil z Klubu Gazety Polskiej.

- Tak się składa, że jest 17 września. To dzień napaści Sowietów na Polskę, ale także Światowy Dzień Sybiraka, a ponieważ mamy wiedzę, że z terenu Powiśla Dąbrowskiego również mieszkańcy byli zsyłani na Syberię dlatego w ich intencji zamówiliśmy mszę świętą – dodawał Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

W mszy świętej w intencji Sybiraków oraz koncercie udział wzięli mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe