Komunikat Archidiecezji Krakowskiej w sprawie byłego tarnowskiego biskupa podejrzanego o tuszowanie pedofilii

  • 09.07.2021, 14:45
  • Archidiecezja Krakowska
Komunikat Archidiecezji Krakowskiej w sprawie byłego tarnowskiego biskupa…
Archidiecezja krakowska opublikowała komunikat dotyczący abp. Wiktora Skworca w związku z przeprowadzonym postępowaniem w celu zbadania sygnalizowanych zaniedbań wykorzystania seksualnego popełnionego wobec osób małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji tarnowskiej.

KOMUNIKAT ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ DOTYCZĄCY ABP. WIKTORA SKWORCA METROPOLITY KATOWICKIEGO, BISKUPA TARNOWSKIEGO W LATACH 1998-2011

Działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio Papieża Franciszka Vos estis lux mundi, Stolica Apostolska – w następstwie zgłoszenia dokonanego przez abp. Wiktora Skworca – przeprowadziła postępowanie w celu zbadania sygnalizowanych zaniedbań dokonanych przez niego, jako biskupa tarnowskiego, w sprawach wykorzystania seksualnego popełnionego wobec osób małoletnich przez dwóch kapłanów tej diecezji.

1. złożył rezygnację z członkostwa w Radzie Stałej Konferencji Episkopatu Polski;
2. złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Komisji ds. Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski;
3. zobowiązał się wesprzeć finansowo – z prywatnych środków – wydatki diecezji tarnowskiej związane ze sprawami wykorzystania seksualnego;
4. poprosił o wyznaczenie Arcybiskupa Koadiutora.

Kraków, dnia 9 lipca 2021 r. 
Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Archidiecezja Krakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe