Politycy Platformy Obywatelskiej apelują o zwolnienia z opłat przedsiębiorców w Bochni

  • 20.04.2021, 15:28
  • Wioletta Zarębska
bochnia-poprawka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Czy w Bochni przedsiębiorcy, których firmy ponoszą straty z powodu pandemii koronawirusa i ustawy covidowej będą mogli liczyć na ulgi ze strony magistratu? Tego chcieliby politycy Koalicji Obywatelskiej. Właśnie przygotowano dwie uchwały - pierwsza dotyczy zwolnienia od podatku od nieruchomości, druga zwolnienia z opłaty za koncesję na alkohol.

- Proponujemy dwa projekty uchwał. Pierwsza dotyczy opłaty alkoholowej, opłaty za koncesję za rok 2021 i zwolnienia z tej opłaty w całości, włącznie ze zwrotem dla przedsiębiorców, którzy takiej opłaty dokonali do 31 stycznia tego roku. Drugi projekt uchwały dotyczy zwolnień w podatku od nieruchomości dla wybranych grup przedsiębiorców. To są restauracje, to są kluby fitness, to są zakłady fryzjerskie, to są hotele, pensjonaty – wyjaśniał Krzysztof Nowak, radny województwa małopolskiego.

Takie ulgi miałyby dotyczyć kilkuset przedsiębiorców z Bochni.

- Dzisiaj tak naprawdę to nie z ich winy i nie z ich błędów wynikających z ich zarządzania, sytuacja jest dla nich bardzo ciężka, spowodowana też chaosem, który wprowadzają władze centralne, bo mamy lockdown zrobiony czwarty raz. Czwarty raz są zamknięte galerie handlowe, restauracje, hotele – tłumaczył Wojciech Pietras, szef koła PO miasta Bochnia.

Zdaniem szefa koła PO w Bochni taka pomoc dla przedsiębiorców, którzy nie mogą normalnie pracować w dobie pandemii to jedynie kropla w morzu potrzeb.

- To, o co my prosimy to jest tylko i wyłącznie taka pomoc krótkookresowa, natomiast żeby na dłuższą metę pomóc tym firmom, będą tutaj musiały zaistnień kompleksowe plany pomocy, które tak naprawdę jeszcze nie wystąpiły w Polsce, bo ciężko nazwać Tarczę Antykryzysową takim kompleksowym planem pomocy jeżeli ona nie dotyczyła wszystkich firm - dodawał Wojciech Pietras, szef koła PO miasta Bochnia.

Z kolei radny wojewódzki Krzysztof Nowak, dodaje, że chciałby, aby o pomocy dla przedsiębiorców władze miasta mogły rozmawiać jak najszybciej.

- Liczymy na to, że pan burmistrz zdecyduje się na to, by te uchwały wprowadzić na sesję nie czekając na to, że zbierzemy te 300 podpisów na podstawie uchwały. Zbierając 300 podpisów mamy świadomość, że wtedy będzie musiała się rada tymi projektami zająć, ale ja dziś apelowałem, żeby nie czekać na to – dodawał Krzysztof Nowak z Koalicji Obywatelskiej.

Dodajmy, że po konferencji prasowej przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej z Bochni udali się do burmistrza miasta, by zaproponować dodanie swoich propozycji pomocy dla przedsiębiorców do porządku obrad najbliższej sesji radny miasta. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Romek
Romek 20.04.2021, 18:21
Super incjatywa! Widać zmiany! Jeszcze żeby w Tarnowie tacy ludzie byli. Żal ale widac światełko w tunelu.

Pozostałe