Tarnów stara się o 120 milionów złotych z rządu na remont Stadionu Miejskiego

  • 26.10.2020, 15:51
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-10-26-stadionmovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To już kolejna próba modernizacji Stadionu Miejskiego w Tarnowie. Początkiem września urząd miasta ogłosił, że ma gotowy nowy projekt na remont tego obiektu, z kolei końcem września zostało wydane pozwolenie na budowę. Problemem jest jednak koszt inwestycji, bo nowa koncepcja modernizacji stadionu jest sporo droższa od poprzedniej i ma kosztować 120 milionów złotych. Wsparcie przy realizacji tej inwestycji prezydent chciałby otrzymać ze środków zewnętrznych.

Wniosek o dotację został już wysłany do premiera Mateusza Morawieckiego z końcem września. Prezydent miasta zwrócił się również do posłów ziemi tarnowskiej o pomoc w uzyskaniu tego rządowego finansowania inwestycji. Wśród parlamentarzystów, którzy pozytywnie odpowiedzieli na ten apel, jest poseł Norbert Kaczmarczyk. 

Kolejna zapowiedź przymiarki do przebudowy stadionu uruchomiła tez inicjatywy oddolne. Kibice i fani czarnego sportu skrzyknęli się w sieci i stworzyli list poparcia w tej sprawie. Inicjatywa ta spotkała się z aprobatą tarnowskich radnych, a wśród nich mościczanina, Tomasza Żmudy,

Petycja pod którą podpisało się ponad 2,5 tysiąca osób także została już złożona.

Teraz trzeba czekać na decyzje rządu w tej sprawie. Czy Tarnów ma szanse otrzymać wsparcie? Czas pokaże. Urząd Miasta Tarnowa pieniądze na tę inwesytcje chciałby pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodajmy, że koncepcja przebudowy stadionu zakłada, że obiekt po modernizacji miałby pomieścić około 9,5 tysiąca widzów.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe