W Baczkowie będzie bezpieczniej. Już niebawem, na pechowym odcinku, pojawi się fotoradar

  • 13.10.2020, 16:44 (aktualizacja 13.10.2020, 17:10)
W Baczkowie będzie bezpieczniej. Już niebawem, na pechowym odcinku, pojawi się fotoradar

Na drodze wojewódzkiej  w Baczkowie będzie bezpieczniej. W miejscu w którym w samym 2020 roku zginęło pięć osób, zostanie ustawiony fotoradar. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Bochni radni zdecydowali o przeznaczeniu 100 tysięcy złotych na ten cel.

Mieszkańcy Baczkowa bardzo często są świadkami niebezpiecznych sytuacji na przecinającym wieś odcinku drogi wojewódzkiej nr 965. W lipcu doszło tam do tragicznego wypadku. W wyniku uderzenia w betonowy przepust zginęło 4 młodych ludzi jadących samochodem osobowym. Zaledwie miesiąc później zginął młody motocyklista.

Niestety częstą przyczyną zdarzeń drogowych w tym miejscu jest nadmierna prędkość. Droga w tym miejscu kusi szczególnie niedoświadczonych kierowców, którzy często przekraczają dozwoloną prędkość. Tymczasem jest to teren zabudowany i obowiązuje w tym miejscu ograniczenie do 50 km/h.

- Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym bardzo ruchliwym odcinku, liczba zdarzeń drogowych i niestety wypadków ze skutkiem śmiertelnym pokazuje, że ten radar jest tam ogromnie potrzebny. Równocześnie nie możemy zapominać o tym, że jest to bardzo niebezpieczny odcinek drogi, na którym należy zachować szczególną ostrożność. Należy też zaznaczyć, że o instalację urządzenia w tym miejscu wnioskowała Przewodnicząca Rady Powiatu w Bochni Pani Bernadetta Gąsiorek - mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Trudną sytuacją na tym odcinku drogi widać również na policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obecnie miejsce to jest patrolowane przez bocheńską policją, ale są to tylko działania doraźne, prewencyjne.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pisiory
Pisiory 10.11.2020, 23:20
Jak coś się stanie to dodopiero reagujecie
JW
JW 23.10.2020, 20:01
Fake news - zarządca drogi nic o tym nie wie.

Pozostałe