Tarnowski SOR odnotowuje coraz więcej odwodnień i poparzeń słonecznych

  • 13.08.2020, 14:40
  • Daria Kurczab
tar2-2--08-13_upaly.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ostatnim czasie pogoda rozpieszcza mieszkańców Tarnowa. W tak upalne dni szczególnie należy zadbać o dzieci i osoby starsze, które są najbardziej narażone na tak wysokie temperatury. Pamiętajmy o unikaniu nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, o spożywaniu dużej ilości płynów, najlepiej wody mineralnej, o noszeniu nakrycia głowy i stosowania kremów z filtrem.

Gdy dochodzi do kumulacji ciepła w organizmie, jego zdolność naturalnego ochładzania się przez pocenie znacznie spada, więc zmniejsza się oddawanie ciepła do otoczenia. Na przegrzanie organizmu są narażone szczególnie osoby starsze i dzieci, ponieważ u nich proces regulacji temperatury ciała nie przebiega tak sprawnie, jak u innych osób co może doprowadzić nawet do śmierci. W razie przegrzania, odczuwania zawrotów głowy, konieczne jest przeniesienie się w chłodne miejsce i nawodnienie organizmu. Jeśli objawy nie ustępują, należy zgłosić się do lekarza.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe