„Szyj z nami za kratami”, kolejne maseczki trafiły do potrzebujących instytucji

  • 21.05.2020, 12:19
  • Opracowanie: por. Beata Bańdur
„Szyj z nami za kratami”, kolejne maseczki trafiły do potrzebujących instytucji

Kolejna partia maseczek ochronnych została w dniu dzisiejszym wydana poza mury tarnowskiego więzienia. Środki ochrony wykonują skazani w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #ResortSprawiedliwościPomaga.

Tym razem wnioskodawcą był Dyrektor Domu Emerytów Placówki Pielęgnacyjno - Opiekuńczej Caritas Diecezji Tarnowskiej. Maseczki w ilości 200 sztuk zostały uszyte z materiału przekazanego przez placówkę.

Skazani z tarnowskiej jednostki penitencjarnej pod czujnym okiem przełożonych z coraz to większą wprawą wykonują maseczki ochronne w ramach programu resocjalizacji „Szyj z nami za kratami”. Jak sami przyznają jest to dla nich świetny sposób na zagospodarowanie czasu wolnego. Podejmowanie aktywności na rzecz drugiego człowieka daje im dużo satysfakcji z tego, że ich działania są pożądane i przydatne dla innych.

Angażowanie osób pozbawionych wolności w działalność prospołeczną jest istotą procesu resocjalizacji. Sprzyja zadośćuczynieniu za popełnione przestępstwa. Pozwala także na zdobywanie nowych umiejętności, uczy odpowiedzialności, systematyczności i obowiązkowości.

 

Opracowanie: por. Beata Bańdur

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe