Tarnów. Nie będzie podwyżki proponowanej przez prezydenta

  • 04.12.2019, 10:17 (aktualizacja 04.12.2019, 13:52)
  • Maciej Uszko
poprawiony.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie będzie w Tarnowie podwyżek podatków od nieruchomości. Tarnowscy radni nad propozycją prezydenta mieli ponownie pochylić się na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Uchwała została jednak zdjęta z porządku obrad. Przypomnijmy, że magistrat chciał podnieś podatek o 10 groszy od metra kwadratowego dla mieszkańców i o 50 groszy dla przedsiębiorców.

Dzięki temu do miejskiego budżetu wpłynęłyby dodatkowe 4 miliony złotych i w pewnym stopniu zrekompensowałyby koszty, którymi coraz bardziej obarcza samorządy rząd. 

Szczegóły w materiale wideo. 

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wanti
wanti 07.12.2019, 12:57
Może tak prezydent da pieniadze z własnej kieszeni. Co roku podwyżki, w 2019 podnieśli podatki gruntu o 40 %, i dalej mało.
MCN
MCN 07.12.2019, 17:33
czego się spodziewasz jak w centrali rządzą socjaliści? Oni rozpieprzają pieniądze na najwyższym szczeblu ucinając dotacje dla samorządów, a samorządy robią co mogą żeby połączyć koniec z końcem. Dla przykładu, podwyżki min krajowych, składek ZUS itd, dotyczą tak samo mnie, Ciebie jak i samorządowców. Rosną wydatki to rosną też pobory.

Pozostałe