Ponad milion złotych na remont drogi, która ucierpiała w trakcie majowych powodzi na Powiślu

  • 07.09.2019, 18:56
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-09-07-promesymoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na ręce starosty dąbrowskiego przekazano promesę na remont drogi, która ucierpiała w wyniku majowych powodzi na Powiślu. Mowa o odcinku drogi powiatowej w miejscowości Suchy Grunt, na trasie Szczucin - Suchy Grunt – Radwan, która łączy powiat dąbrowski i powiat mielecki. Dofinansowanie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przyznał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a przekazał je Wojewoda Małopolski.

Na naprawę drogi przekazano 1 025 000 zł. Przetarg na budowę tej drogi ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu, starostwo powiatowe ma już opracowaną dokumentację, więc prace mogłyby ruszyć jeszcze w tym roku.

W sumie majowe deszcze nawalne w regionie wyrządziły straty sięgające prawie 60 mln zł.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe