Zapraszamy na grzybobranie do Gminy Ryglice

  • 28.08.2019, 19:16 (aktualizacja 28.08.2019, 22:49)
  • UM Ryglice
Zapraszamy na grzybobranie do Gminy Ryglice

Serdecznie zapraszam do gminy Ryglice na grzybobranie! Lasy, które porastają niemal 1/4 terenu naszej gminy oferują Państwu niezmierzone bogactwo grzybów, wśród których królują przepyszne prawdziwki. Czyste środowisko, nieskażone smogiem powietrze sprawiają, że zebrane skarby runa leśnego to smaczny i zdrowy rarytas dla każdego amatora leśnych wędrówek i aktywnego wypoczynku. Sierpniowy wysyp grzybów zachęca do długich spacerów i ponownego zajrzenia w leśną gęstwinę, dlatego obiekty noclegowe działające na terenie gminy zapraszają do skorzystania z oferowanych przez nie pokoi dla gości. Jednoczesne zakwaterowanie znajdzie tutaj ponad 260 osób. W sprawach dotyczących rezerwacji noclegu, zapraszam do kontaktu z pracownikami Ośrodka Kultury w Ryglicach pod nr tel. 14 6541 083, którzy udzielą Państwu informacji o kwaterach, gospodarstwach agroturystycznych, hotelach i pensjonatach działających na terenie gminy.

Oprócz grzybobrania czekają na Państwa liczne szlaki turystyki pieszej, rowerowej i konnej, z których podziwiać mogą Państwo piękne krajobrazy gminy Ryglice. Na szczególną uwagę zasługuje Góra Kokocz w Woli Lubeckiej oferująca panoramiczny widok w czterech kierunkach świata. Na strudzonych podróżników czekają altany rekreacyjne w Ryglicach, Kowalowej i Zalasowej z miejscami do grillowania, w sąsiedztwie których znajdują się liczne zabytki, w tym m.in zabytkowy spichlerz dworski w Ryglicach z XVIII w. wpisany na Szlak Architektury Drewnianej Województwa Małopolskiego.

Serdecznie zapraszam!

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

UM Ryglice

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe