"Błędne ideologie chcą zatruć nasze serca". Abp M. Jędraszewski po raz kolejny o środowisku LGBT

  • 19.08.2019, 20:29 (aktualizacja 19.08.2019, 20:34)
  • TVN24/x-news
"Błędne ideologie chcą zatruć nasze serca". Abp M. Jędraszewski po raz kolejny o środowisku LGBT
Kalwaria Zebrzydowska (woj. małopolskie). Arcybiskup Marek Jędraszewski po raz kolejny krytycznie wypowiedział się o społeczności LGBT. Podczas uroczystości odpustowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, metropolita krakowski zaapelował między innymi o obronę dzieci i młodzieży zagrożonych deprawacją, którą zaplanowano już od przedszkola.

- Błędne ideologie. Błędne i nieprawdziwe chcą zatruć nasze serca i umysły w odniesieniu do rzeczy najbardziej prawdziwych i świętych. Módlcie się za Polskę, módlcie się za naszą ojczyznę. Stawajcie jednoznacznie w obronie naszych dzieci i młodzieży zagrożonych deprawacją, którą zaplanowano już od przedszkola. Nie możemy na to pozwolić, brońmy siebie, brońmy kościoła, brońmy Polski – powiedział metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

J. Kaczyński: Arcybiskup Jędraszewski broni normalnej rodziny, jestem mu za to wdzięczny

Stalowa Wola (woj. podkarpackie). – Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do przedszkoli, do naszego życia. Którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność, nasze prawa. Którzy atakują Kościół – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli na Podkarpaciu.

Prezes PiS podziękował arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, który w trakcie mszy poświęconej powstańcom warszawskim, nazwał środowiska LGBT "tęczową zarazą".

– Jestem wdzięczny za to, że w słowach zdecydowanych, jednoznacznych, ujął ten problem. To jest dzisiaj wielki problem dla Polski – stwierdził Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że Jędraszewski broni polskiej rodziny.

– Chcę powiedzieć: jesteśmy tobie ekscelencjo, najdostojniejszy arcybiskupie, głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni. I ja osobiście to mówię, bo jestem wdzięczny – powiedział Kaczyński.

Piknik w Stalowej Woli to ostatnia taka impreza PiS przed rozpoczęciem kampanii do wyborów parlamentarnych. W wydarzeniu wziął udział również premier Mateusz Morawiecki i europosłanka PiS Beata Szydło.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe