KGW Ujście Jezuickie wygrało 5000 zł!

  • 09.07.2019, 20:33
  • KGW
KGW Ujście Jezuickie wygrało 5000 zł!

W wyniku zaangażowania i wzajemnej współpracy Koło Gospodyń Wiejskich Ujście Jezuickie otrzymało dofinansowanie w ramach programu lokalnych inicjatyw "FIO Małopolska Lokalnie-Północ" w kwocie 5 000 zł i jest realizatorem projektu u operatora Stowarzyszeniem Forum Oświatowe Klucze. Projekt przebrnął przez szereg ocen, wymaganych kryteriów, rozmowę przed komisją konkursową i po ocenie merytorycznej złożonej oferty uzyskał statut oceny pozytywny. Tym samym w dalszym etapie doszło do podpisania umowy. Przyznany grant w sferze projektu rozwojowego przyczyni się do rozwoju młodej organizacji pozarządowej jaką niewątpliwie jest KGW Ujście Jezuickie. Zaświadczenie o odebraniu funduszy odebrały członkinie Koła Katarzyna Czupryna i Ewa Kowal na spotkaniu w Proszowicach.

Autorski projekt "Smacznie i Zdrowo czyli tradycyjnie" przyczyni się do rozwoju młodej organizacji KGW Ujście Jezuickie, jednocześnie pozwoli na realizację celów zapisanych w statucie. Projekt skierowany jest do członków KGW oraz mieszkańców wsi Ujście Jezuickie. Zaplanowane działania to: promocja projektu, rekrutacja uczestników projektu, zakup sprzętu gastronomicznego i przeszkolenie uczestników z bezpiecznej obsługi, wykłady (dietetyk, kucharz), warsztaty kulinarne i degustacja potraw, opracowanie folderu z przepisami, konferencja na zakończenie projektu. Korzyści z realizacji projektu to: rozwój organizacji i poszerzenie obszaru działalności (wyjście na zewnątrz) promocja gminy Gręboszów, aktywizacja wśród członków KGW Ujścia Jezuickiego i mieszkańców tej miejscowości, integracja pokoleń, odniesienie świadomości tradycji kulinarnej w kształtowaniu postaw lokalnej społeczności, naszej "małej ojczyzny", nabycie umiejętności i pracy zespołowej, rozwój pasji kulinarnych, nabycie nowych technik przygotowywania potraw, popularyzacja zdrowego stylu życia i odżywiania.

KGW

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
E. Kowal
E. Kowal 09.07.2019, 20:49
Duma nas rozpiera!!! Jednym slowem:BRAWO MY!!!

Pozostałe