Nowe bezpieczne przejście dla pieszych z tzw. dedykowanym oświetleniem w rejonie Domu Kultury w Zgłobicach

  • 22.05.2022, 11:14
  • Gmina Tarnów
Nowe bezpieczne przejście dla pieszych z tzw. dedykowanym oświetleniem…

W Zgłobicach, przy miejscowym Domu Kultury, w ciągu drogi powiatowej 1350K, na ul. Zgłobickiej, powstało wyczekiwane przez mieszkańców przejście dla pieszych z tzw. oświetleniem dedykowanym. Ten rodzaj oświetlenia znacząco poprawia bezpieczeństwo pieszych na drodze, gdyż dzięki specjalnemu oświetleniu jest on widoczny już z daleka. Ma to tym większe znaczenie, iż Dom Kultury pełni kilka funkcji społecznych,  połączony jest z pomieszczeniami dla remizy OSP,  jest miejscem spotkań i różnego rodzaju wydarzeń, mieści się w nim także biblioteka, dlatego tak ważne jest to, by dojście do niego było bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i samych mieszkańców.

- Cieszę się z tej inwestycji, gdyż powstałe przejście dla pieszych będzie służyć bezpieczeństwu w naszym sołectwie, choć uważam, że jego lokalizacja po drugiej stronie skrzyżowania w kierunku centrum miejscowości, zwłaszcza szkoły, byłaby bardziej praktyczna. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem w przyszłości byłoby wybudowanie chodnika po drugiej stronie drogi powiatowej, od remizy w kierunku zatoki autobusowej i szkoły – mówi sołtys miejscowości, Wojciech Kozioł.

Jednak mimo wielokrotnych spotkań i negocjacji oraz wizji w terenie, w której brali udział także przedstawiciele lokalnego środowiska, nie udało się uzyskać zgody Zarządcy Drogi na inną lokalizację wykonanego już przejścia dla pieszych. Powiatowy Zarząd Dróg w Zgłobicach po uprzednich konsultacjach z Wydziałem Ruchu Drogowego wskazał obecną lokalizację. Jednocześnie brak wyrażonej zgody argumentował względami bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz brakiem dostatecznej wzajemnej widoczności pomiędzy kierującym pojazdem i pieszym.

Zadanie zrealizowano w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jego głównym inwestorem jest Powiat Tarnowski, który otrzymał na realizację inwestycji dofinansowanie w kwocie ponad 60 tys. zł przy całościowym koszcie blisko 90 tys. zł. Z budżetu gminy Tarnów na ten cel przeznaczono niewiele ponad 12 tys. zł, w ubiegłym roku pokryto także koszty wykonania dokumentacji projektowej.

Gmina Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe