Gmina Szczurowa zakupiła pojazd do transportu door-to-door

  • 10.05.2022, 10:36
  • UG SZCZUROWA
Gmina Szczurowa zakupiła pojazd do transportu door-to-door
Gmina Szczurowa otrzymała ponad 412 tys. zł. na realizację projektu transportu door-to-door. W ramach grantu zakupiono samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Celem projektu jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez jednostki samorządu terytorialnego usług indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawę dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Na realizację projektu otrzymaliśmy kwotę 412 912,00 zł. Grany między innymi obejmuje zakup w pełni przystosowanego pojazdu, paliwo oraz ubezpieczenie. 9 maja nowy bus marki Ford dotarł do naszej gminy. Samochód jest wyposażony m. in. w nowoczesny podnośnik, dzięki któremu osoba na wózku inwalidzkim będzie mogła wjechać do samochodu.

Zatrudniony zostanie także wykwalifikowany kierowca oraz asystent, który będzie udzielał pomocy Użytkownikowi usługi w wydostaniu się z mieszkania i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego.

UG SZCZUROWA

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe