Centrum Lisiej Góry zmieni się diametralnie. W miejscu boiska powstanie rynek

  • 14.04.2022, 13:51
  • Gabriela Kudła
nowa-przestrzen-w-lisiej-gorze.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Całkiem nowa przestrzeń rekreacyjna w samym sercu Lisiej Góry. Za nieco ponad rok, centrum miejscowości, czyli teren pomiędzy urzędem gminy a drogą krajową zmieni się nie do poznania a wszystko za sprawą nowej inwestycji, która realizuje samorząd. W tej chwili podpisano już umowę z wykonawcą zatem roboty rozpoczną się tam już niebawem.

 - Ta inwestycja powinna ruszyć jeszcze w maju, a też czekaliśmy na to, żeby maksymalnie nie utrudniać funkcjonowania klubowi sportowemu Orzeł, który na co dzień gra w tym miejscu, gdzie powstanie rynek. Jesteśmy z nimi po rozmowach, sezon jest na ukończeniu, wydaje się, że uda się to w tej chwili pogodzić. Ta inwestycja tak jak powiedziałem ruszy jeszcze w maju, więc całe lato tutaj bardzo duże prace, bardzo dużo hałasu i robót w centrum Lisiej Góry, ale po to żeby w przyszłym roku stanąć tutaj w końcu na pięknym rynku w centrum, którego od zawsze brakowało - mówił Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra. 

Na ponad hektarze powierzchni powstanie między innymi plac zabaw, skatepark, ale także strefa wypoczynkowa.   Wartość tej inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Gmina w ramach rewitalizacji uzyskała na ten cel 93% dofinansowanie. 

 - Będzie to teren częściowo utwardzony, ponieważ to tutaj będą nadal odbywać się różne imprezy okolicznościowe i wydarzenia, ale nie zapominamy o innych funkcjach, które ten teren będzie musiał spełniać. Będzie skatepark, będzie boisko o sztucznej nawierzchni, na której będzie można uprawiać różne dyscypliny sportu, będzie również coś dla atletów i innych sportowców, będzie parkur, duży plac zbaw z bardzo ciekawymi urządzeniami dla dzieciaków i będzie spora część zielona, taka już typowa rekreacyjna, parkowa z nasadzeniami roślin mniejszych i większych i to będzie takie miejsce, gdzie będzie można wypocząć w otoczeniu zieleni, pomimo że znajdować będziemy się w centrum Lisiej Góry, więc dla każdego coś miłego. Bardzo zróżnicowany teren, który będzie spełniał wiele funkcji - dodał Arkadiusz Mikuła. 


Rewitalizacja, obejmuje również w drugim etapie budowę Centrum Kultury i Bibliotek. Ma być to nowy budynek, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Gminnego Centrum Usług Medycznych. Ta inwestycja również ma być gotowa za nieco ponad rok. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Greg
Greg 15.04.2022, 08:44
Znowu betonoza i drzew jak na lekarstwo. Kto bedzie chciał siedziec na takim rynku w upalny dzień? Może jest jeszcze czas na zmiany w projekcie i zasadzenie kilku dużych drzew!

Pozostałe