Zapraszamy na koncert Izabeli Szafrańskiej

  • 22.03.2022, 15:14 (aktualizacja 22.03.2022, 15:17)
  • Artykuł partnera
Zapraszamy na koncert Izabeli Szafrańskiej
Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Stowarzyszenie na rzecz integracji, rozwoju i promocji Gminy Korzenna – „Korzenie” serdecznie zapraszają na koncert „Żydowska ulica/Jewish street” w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej, który odbędzie się 25 marca 2022 roku o godz. 18:00 w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej - ul. Berka Joselewicza 6. Wydarzenie to jest zwieńczeniem Powiatowych Obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Izabela Szafrańska jest finalistką 6. edycji Programu Must Be The Music oraz półfinalistką 9. edycji Programu The Voice of Poland. Podczas koncertu zaprezentuje utwory patriotyczne oraz muzykę żydowską i sefardyjską, którą śpiewa już od 8 lat. Będą to pieśni z getta żydowskiego, pieśni żydowskie oraz sefardyjskie. Utwory te będą śpiewane w czterech językach: polskim, hebrajskim, hiszpańskim i ladino, który jest językiem żydowskim powstałym
jako dialekt języka hiszpańskiego po wygnaniu Żydów sefardyjskich z Półwyspu Iberyjskiego w latach 1492–1497. Podczas koncertu odbędzie się również premiera jej najnowszej płyty „Żydowska ulica/Jewish street”.

Koncert artystki poprzedzi występ zwycięzców Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Zaśpiewaj Niezłomnym", którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Zaprezentują oni te same utwory, które śpiewali podczas konkursu.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe