Lex Czarnek. Sejm odrzucił sprzeciw Senatu

  • 09.02.2022, 17:49 (aktualizacja 09.02.2022, 18:14)
  • Źródło: News4Media
Lex Czarnek. Sejm odrzucił sprzeciw Senatu gov.pl Minister edukacji Przemysław Czarnek
Sejm odrzucił sprzeciw Senatu i przegłosował bezwzględną większością głosów znowelizowane prawo oświatowe potocznie nazywane Lex Czarnek. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Za odrzuceniem uchwały Senatu, który sprzeciwił się proponowanym zmianom w prawie oświatowym, a zwłaszcza wzmocnieniu roli kuratorów oświaty, głosowało 233 posłów, 220 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna wynosiła 228.

Jeśli projekt nowelizacji ustawy wejdzie w życie, to rola kuratorów oświaty zostanie bardzo wzmocniona. To kuratorzy będą mieli decydujący głos przy wyborze dyrektora szkoły i jego odwołaniu, co zdaniem przeciwników lex Czarnek wprowadzi "ręczne sterowanie każdą szkołą".

Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. O jej zawetowanie już zaapelowani do niego posłowie opozycji oraz Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP.

Przypomnijmy, że 31 stycznia w Pałacu Prezydenckim z prezydentem Dudą spotkał się w sprawie nowelizowanej ustawy minister edukacji Przemysław Czarnek. W rozmowie uczestniczyła również pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która z zawodu jest nauczycielką.

 

 

 

Źródło: News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe