Śmiertelne potrącenie na pasach w Tuchowie. Zginęła kobieta

  • 10.01.2022, 20:48
  • Źródło: KMP w Tarnowie
Śmiertelne potrącenie na pasach w Tuchowie. Zginęła kobieta Fot. KMP w Tarnowie
Nieuwaga i pośpiech w manewrowaniu na skrzyżowaniu, przyczyną potrącenie pieszej, która przechodziła przez przejście. W wyniku odniesionych obrażeń 84-letnia kobieta zmarła po przewiezieniu do tarnowskiego szpitala. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W piątek po południu miało miejsce potrącenie pieszej, która przechodziła przez pasy na drugą stronę drogi. Do rannej kobiety została zadysponowana karetka pogotowia ratunkowego, a ratownicy udzielali pierwszej pomocy. 84-latka uskarżała się na bóle rąk oraz głowy. Z uwagi na obrażenia została przetransportowana do tarnowskiego szpitala. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy ustalali, co się wydarzyło.

Wykonane na miejscu zdjęcia, szkice, a także rozmowy ze świadkami oraz relacja kierowcy, pozwoliły na odtworzenie przebiegu tego zdarzenia. Okazało się, że około godziny 15 do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza podjechał samochód osobowy honda, który ustawia się za innym pojazdem z zamiarem skrętu w lewo w kierunku Gromnika. Po chwili kierowca rezygnuje z wykonania tego manewru, wycofuje i chce skręcić w prawo w stronę Tarnowa. Cofając, nie zauważył, że wjeżdża na przejście dla pieszych, po którym przechodziła kobieta. Zostaje ona uderzona tyłem cofającego samochodu. Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 

W sobotę, dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał informację, że kobieta, która została potrącona w Tuchowie zmarła w szpitalu.

Zostało wszczęte postępowanie w związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym, nad którym nadzór sprawuje tarnowska prokuratura.

Źródło: KMP w Tarnowie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe