Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie: "Wśród zmarłych osób nie ma ani jednej osoby, która byłaby zaszczepiona"

  • 28.12.2021, 10:19
  • Wioletta Zarębska
szpital-im-sw-lukasza-w-tarnowie-wsrod-zmarlych-osob-nie-ma-ani-jednej-osoby-ktora-bylaby-zaszczepiona.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowski szpital im. św. Łukasza wciąż apeluje o to by mieszkańcy miasta i regionu szczepili się. Obecnie oddział covidowy w tej placówce niemal całkowicie zapełniony, a jego szef przestrzega przed kolejną falą pandemii, którą ma przynieść nowy wariant koronawirusa – Omikron.

- Będziemy mieć na pewno nowy szczyt zachorowań, nową falę zachorowań i należy się spodziewać sytuacji, w których osoby niezaszczepione będą masowo trafiały do szpitala - wyjaśniał Adam Smołucha, szef oddziału covidowego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. 

Obecnie w tarnowskim szpitalu im. św. Łukasza zajętych jest 83 % łóżek covidowych, na 68 miejsc wykorzystane jest 55. Na 9 respiratorów zajęte są wszystkie.

- Możliwości naszego działania są też ograniczone i stąd tak istotne jest to, że ta świadomość, że ludzie mogą sami sobie pomóc, żeby nie liczyli na to, że pomoże im szpital, lekarz, pielęgniarka, psychoterapeuta, tylko sami podjęli tę decyzję o zaszczepieniu się i uchronili się przed groźnymi skutkami choroby covidowej - dodawał Adam Smołucha. 

Do szczepień zachęca personel szpitala, a tych niechętnych próbuje przekonać.

- Każdy w każdej chwili może się zdecydować, żeby zmienić swoje zdanie. Jeśli Państwo nie podejmują decyzji o szczepieniu z powodu lęku to zapraszamy na rozmowę. Zobaczymy co da się zrobić, z jakiego powodu odwlekacie Państwo tę decyzję. Także każdego zachęcamy, aby podjąć decyzję o szczepieniu - zachęcała Ines Szczepańska, kierownik Oddziału Dziennego Psychiatrii w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. 

- Szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem COVID-u i również zmniejsza w istotny sposób ryzyko zgonu w trakcie tej choroby. Oczywiście chorują również osoby zaszczepione, ale one przechodzą zdecydowanie łagodniej tę chorobę. Nasze doświadczenie jest takie – teraz to aktualne, że wśród zmarłych osób nie ma ani jednej osoby, która byłaby zaszczepiona. Wszyscy, którzy zmarli to są osoby niezaszczepione - wyjaśniał Adam Smołucha. 

Obecnie rząd zachęca do przyjmowania trzeciej dawki preparatu przeciwko COVID-19, jednak zaszczepić nadal mogą się osoby, które do tej pory nie podjęły takiej decyzji.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Educze
Educze 15.06.2022, 14:39
No krzyże zasługi i odznaczenia, oraz potężne dodatki covidowe robią to, że nieważne że się kłamie, oszukuje, bałamuci... ważne że za tym idzie kasa!!! Nikt normalny już wam nie wierzy, sprzedaliście się big farmacy i te pieniądze zrobiły z was judaszy!!! Niech was piekło pochłonie szpitalna, biała mafio!!!
Rozżalona
Rozżalona 04.05.2022, 07:35
Ta wypowiedź jest tak żałosna ... że aż śmieszna . Króliki doświadczalne mają tak sprane czerepy i uważają że to nie szczypawka zabija tyle ludzi ...to ZAKRZEPICA w większości przypadków. Cóż.....
Jonasz
Jonasz 31.12.2021, 17:47
Hańba wam kłamcy i oszuści. Za to co robicie piekło was pochłonie.
Alina
Alina 31.12.2021, 11:59
Ale wierutne bzdury i kłamstwa wygaduje ten cały szef.
Inez
Inez 28.12.2021, 19:27
Wy najpierw leczcie ludzi, to nie będą umierać. Szpital porażka.
Kleryk
Kleryk 28.12.2021, 17:07
"Możliwości naszego działania są też ograniczone i stąd tak istotne jest to, że ta świadomość, że ludzie mogą sami sobie pomóc, żeby nie liczyli na to, że pomoże im szpital, lekarz, pielęgniarka, psychoterapeuta..."
Płać składki i nie licz na pomoc lekarza, czy pielęgniarki, sam sobie pomóż... Czego jeszcze nie rozumiecie?
Anonim
Anonim 28.12.2021, 14:51
Przeoczyliscie smierc pacjenta (dwa tygodnie temu). Dwa razy byl szczepiony!! Nie da sie juz tych klamst czytac!!!
Masc na ból d
Masc na ból d 28.12.2021, 13:28
Jak wy możecie tą kłamliwa gębą jeść
Tom
Tom 28.12.2021, 13:14
Kłamca! Szpital nie prowadzi żadnych statystyk odnośnie osób zaszczepionych i niezaszczepionych, bo jak podał w piśmie z 22 grudnia z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa tegoż szpitala, lek. med. Piotr Skrobisz "do rozliczenia z NFZ hospitalizacji pacjentów leczonych z powodu zakażenia Covid-19, takie dane nie są wymagane"

Pozostałe