Pokojowa Nagroda Nobla 2021. Tym razem dwoje laureatów

  • 08.10.2021, 11:25 (aktualizacja 08.10.2021, 16:21)
  • News4Media
Pokojowa Nagroda Nobla 2021. Tym razem dwoje laureatów Nobel Prize Maria Ressa i Dimitrij Muratov
Przyznano najbardziej prestiżową nagrodę świata. W tym roku Pokojową Nagrodę Nobla zdobyły dwie osoby. Kim są zwycięzcy?

Tegoroczne nagrody przyznawane są od poniedziałku, a ostatnim akcentem będzie uhonorowanie ekonomisty. Stanie się to 11 października. Tymczasem w piątek ogłoszono nazwiska zdobywców Pokojowej Nagrody Nobla. Szwedzka akademia podała, że wybrano dwie osoby. To Maria Ressa i Dimitrij Muratov.

Maria Angelita Ressa to filipińsko-amerykańska dziennikarka, współzałożycielka i dyrektor generalny Rappler, czyli filipińskiego, niezależnego portalu informacyjnego. Od 20 lat zajmuje się dziennikarstwem śledczym, pracuje także dla CNN. Dmitrij Muratov jest rosyjskim dziennikarzem, redaktorem naczelnym „Nowaja Gazieta”. ten tytuł uznawany jest za ostatnie, znaczące, niezależne medium w Rosji, które tropi korupcję, nadużycia władzy i łamanie praw człowieka.

Ressa oraz Muratow otrzymują Pokojową Nagrodę Nobla za swą odważną walkę o wolność słowa na Filipinach i w Rosji.” - powiedziała ogłaszając nazwiska laureatów szefowa Berit Reiss-Andersen i dodała: „Reprezentują wszystkich dziennikarzy, którzy stoją na straży tej idei w świecie, w którym demokracja i wolność mediów napotykają coraz większe trudności”.


News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe