Plac za Orlikiem zagospodarowany – w Tarnowcu jest nowoczesny plac zabaw

  • 18.08.2021, 17:10
  • Źródło: Gmina Tarnów
Plac za Orlikiem zagospodarowany – w Tarnowcu jest nowoczesny plac zabaw
Inwestycja sfinansowana z Funduszu Sołeckiego jest już po odbiorze technicznym.

 - To znakomite miejsce spędzania wolnego czasu dla naszych najmłodszych mieszkańców. Dobra zabawa i aktywny odpoczynek gwarantowane – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Prace prowadzone były w bardzo szybkim tempie, trwały miesiąc.

- W ten sposób teren przy Orliku zaczyna się zmieniać. Mamy już nowoczesny plac zabaw, powstaje też piękny park zaprojektowany w ramach praktyk szkolnych przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie. To świetne miejsce dla całych rodzin, dzieci będą się tu świetnie bawić – mówi sołtys Jan Nowak.

Na placu zabaw jest w sumie pięć nowoczesnych urządzeń – są m.in. mini zamek z kombinacją schodów, huśtawki, chwiejący most, tzw. gniazdo bociana czy sprężynowe bujaki. Oprócz tego nowe ławki i śmietniki. Całość kosztowała blisko 42 tysiące złotych.

Kolejne nasadzenia na terenie parku w Tarnowcu z kolei zaplanowano jesienią. Dobór roślin oraz urządzenie alejek parkowych skomponowali uczniowie popularnego, tarnowskiego Ogrodnika. Do pracy w terenie wrócą zaraz po przerwie wakacyjnej, czyli we wrześniu.

Źródło: Gmina Tarnów

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe