Kradzież prętów zbrojeniowych przygotowanych do budowy nowego mostu w Ostrowie

  • 26.07.2021, 09:28
  • Gabriela Kudła
Kradzież prętów zbrojeniowych przygotowanych do budowy nowego mostu w…
W minionym tygodniu w czwartek do Komisariatu Policji Tarnów-Zachód wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 200 kilogramów prętów zbrojeniowych przygotowanych do budowy nowego mostu w Ostrowie. Właściciel wycenił straty na kwotę 1000 złotych. W rejonie składowanych materiałów budowlanych w Ostrowie pojawili się policjanci, którzy bardzo szybko ustalili sprawców tej kradzieży.

Ślady ciągnięcia prętów po ziemi prowadziły do domu jednego z nich. Na podwórku przygotowane były narzędzia do cięcia, konieczne do skracania długich, żebrowanych drutów. Na posesji jednak nie było nikogo. Po chwili na podwórko samochodem osobowym przyjechało dwóch mężczyzn. Właściciel posesji i jego kolega. Obaj nietrzeźwi, w wieku 53 i 54 lat. Kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Zostali oni zatrzymani, a skradzione druty zbrojeniowe przekazane właścicielowi. Na drugi dzień mężczyźni zostali przesłuchani w komisariacie w Mościcach, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży mienia. 

Dodatkowo kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Obaj przyznali się do kradzieży mówiąc, że kierowali się chęcią zysku. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie. Pręty, te pocięte i sprzedane na złomie, jak i te ukryte w wysokiej trawie wróciły do prawowitego właściciela. 
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód, a mężczyźni będą odpowiadać przed tarnowskim sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo utracił prawo jazdy i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Źródło: KMP Tarnów

Gabriela Kudła

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe