Aktualna sytuacja na rynku pracy w Tarnowie i powiecie

  • 23.07.2021, 15:50
  • Gabriela Kudła
aktualna-sytuacja-na-rynku-pracy-w-tarnowie-i-powiecie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Poprawia się sytuacja na tarnowskim rynku pracy. Obecnie zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie jest o 700 osób mniej niż w lipcu ubiegłego roku. Ponadto do tarnowskiego pośredniaka od początku roku trafiło już ponad 3700 ofert pracy.

 - W szczególności takim aktywnym w oferty miesiącem był czerwiec, gdzie ofert pracy było więcej niż przed rokiem o blisko 300. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują zatem, że jeżeli dalej tak będzie, to poprawa na rynku pracy będzie zdecydowanie jeszcze bardziej zauważalna - mówi Stanisław Dydusiak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

Niezmiennie, największe zapotrzebowanie na pracowników pojawia się sektorze budowlanym i handlowym.  

 - Znacząca ilość pracy jedynie przy zbieractwie borówek amerykańskich i tego typu działań. Głównie prace związane z budownictwem, bo jak chyba wiadomo budownictwo ma się świetnie i bardzo dobrze, coraz lepiej i pracodawca nieustannie potrzebuje fachowców, ale i również do prac prostych osoby jako pomocy budowlanej. w handlu. Bardziej nasz rynek obfituje w oferty do prac fizycznych - dodaje Stanisław Dydusiak. 

Wielu pracodawców składa także wnioski o zatrudnianie cudzoziemców. 

 - Już w tej chwili złożonych w tym roku zostało 4500 ofert. Zdecydowanie więcej, bo to o około 2000 więcej wniosków niż w ubiegłym roku. Świadczy to o całkiem niezłej kondycji rynku pracy - mówi Stanisław Dydusiak. 

Dyrektor zachęca także do rejestracji oraz składania wniosków przez internet. 

 - W najbliższych dniach kończy się remont, bo to jest związane z sanitariatami i innymi pomieszczeniami. To zależne jest od wykonawców i wtedy już będziemy chcieli przyjmować mieszkańców. Mamy nadzieje, że nie zwiększy się znowu ilość zachorowań. Natomiast zależy nam, jak i zależy osobom, która faktycznie aktywnie poszukuje pracy, że te osoby chcą mieć bezpośredni kontakt - dodaje Stanisław Dydusiak. 

Dodajmy, że aktualnie stopa bezrobocia w Tarnowie wynosi 5,1%
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe