Oświdaczenie Rady Nadzorczej ŻSSA Unia Tarnów

  • 20.05.2021, 12:59
  • Unia Tarnów
Oświdaczenie Rady Nadzorczej ŻSSA Unia Tarnów

Oświadczenie Rady Nadzorczej oraz właścicieli (akcjonariuszy)

Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej

 

 

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie doniesieniami medialnymi dotyczącymi klubu Unia Tarnów ŻSSA sposobu zarządzania nim oraz bezpośrednio Rady Nadzorczej i właścicieli Spółki, a które w dużej mierze nacechowane są przekłamaniami; Rada Nadzorcza oraz akcjonariusze stwierdzają co następuje:

 

  1. Mamy pełną świadomość bardzo słabego wyniku sportowego drużyny Unii Tarnów ŻSSA
    i zarówno Zarząd klubu, który w naszej opinii w sposób właściwy realizuje nasze cele i założenia, jak również my sami - bierzemy za ten wynik odpowiedzialność. Należy jednak zaznaczyć, że sytuacja taka w dużej mierze spowodowana jest olbrzymim pechem jaki dotyka drużynę od początku sezonu – a konkretnie kontuzjami czołowych zawodników zagranicznych, którzy mieli być liderami naszej formacji.

Bezspornym faktem są także problemy finansowe klubu, które spowodowane są obniżeniem kwot sponsoringowych przez zdecydowaną większość naszych partnerów biznesowych, co wynika najczęściej wprost proporcjonalnie z sytuacji gospodarczej spowodowanej pandemią. Niestety środki przekazywane przez nowe podmioty, które udało się pozyskać przed sezonem 2021, nie kompensują strat spowodowanych redukcją świadczeń, o których mowa powyżej.

Żadną tajemnica nie jest również trwający od lat, niemal całkowity brak wsparcia czy jakiegokolwiek zainteresowania sportem żużlowym ze strony władz samorządowych Miasta
i Gminy Tarnowa.

Trudno jest nam oprzeć się wrażeniu, że wszyscy chcieliby aby w Tarnowie istniał żużel na wysokim, lub bardzo wysokim poziomie, natomiast niewielu jest takich, którzy chcą
w działalności klubu partycypować, zwłaszcza na wysokim poziomie finansowym mogącym bezpośrednio przełożyć się na wyniki sportowe.

  1. W związku z powyżej omówionymi problemami oraz podaniem się do dymisji Zarządu Klubu (co nastąpiło w dniu 27 kwietnia br.), w ciągu kilkunastu ostatnich dni prowadzone były przez jednego z akcjonariuszy rozmowy z ewentualnym, potencjalnym inwestorem (sponsorem?).
    W dniu 18 maja br., odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej oraz właścicieli klubu mające na celu omówienie sytuacji sportowej, finansowej oraz wysłuchanie przedstawiciela w/w podmiotu. Rozpoczęliśmy rozmowy, które będą kontynuowane w najbliższym czasie gdyż z naszego punktu widzenia sprawa nie jest definitywnie zamknięta. Na następny tydzień zaplanowane zostało kolejne posiedzenie Rady Nadzorczej w tym temacie i wysłuchanie inwestora, będącego również kandydatem na Prezesa Zarządu Klubu.

Niezależnie od opisanych działań, w ostatnich dniach akcjonariusze złożyli propozycje objęcia funkcji Prezesa Zarządu dwóm osobom związanym bardzo blisko z tarnowskim klubem – te jednak spotkały się z odmową.

  1. Pragniemy poinformować, iż Spółka Żużlowa Unia Tarnów jest własnością 6 podmiotów gospodarczych, łącznie posiadających 1080 akcji. Każdy z akcjonariuszy zainwestował w przeszłości określone środki finansowe. Logicznym jest, pomijając uwarunkowania związane z prowadzeniem spółki prawa handlowego, że w momencie ewentualnej odsprzedaży naszej własności w części lub całości, musimy to zrobić zgodnie z prawem.

 

 

W imieniu akcjonariuszy

 

Robert Stankowski

Przewodniczący Rady Nadzorczej Unii Tarnów ŻSSA

Unia Tarnów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 20.05.2021, 17:19
Skoro nie ma opcji na awans do Ekstraligi,warto było zainwestować w swoich wychowanków(mamy szkółkę Janusza,Mirka), a nie sprowadzać najemników. Jestem przekonana że lokalni przedsiębiorcy chętniej wyłożyli by kasę na Jamroga,Marcina Rempałę,czy młody narybek...niż na Mroczkę,Iversena czy resztę zbieraniny.
Pora na nową miotłę która posprząta ten bałagan .

Pozostałe