Powiat dąbrowski zacieśnia współpracę z powiatem tarnowskim

  • 06.05.2021, 17:20
  • Natalia Tryba
wizyta-starostow-w-dabrowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wizyta władz powiatu tarnowskiego w powiecie dąbrowskim to kolejny etap zacieśniania współpracy, z której skorzystają mieszkańcy. Sąsiedzkie samorządy łączą siły w trosce o zdrowie oraz planując przedsięwzięcia gospodarcze, kulturalne i społeczne. Rozmowy starostów dotyczyły przede wszystkim dąbrowskiego szpitala i świadczonej pomocy dla pacjentów z regionu.

- Szpital dąbrowski świadczy szerokie usługi zarówno teraz, gdy jest pandemia pacjenci są z różnych stron, nie tylko z powiatu dąbrowskiego, ale i tarnowskiego oraz innych powiatów. Na co dzień też są pacjentami naszego szpitala.

Współpraca samorządów to także wsparcie finansowe – potrzebne szczególnie w czasie pandemii.

- Muszę wspomnieć, że kiedy rozpoczęła się pandemia i trudna sytuacja Zarząd Powiatu Tarnowskiego wsparł nas kwotą 40 tysięcy wtedy, gdy finanse były potrzebne na zakup środków ochrony osobistej - mówił Lesław Wieczorek. 

- Myślimy, że gdyby potrzeby były a my mielibyśmy możliwości - również będziemy się starali w jakiś sposób ten dąbrowski szpital wspierać. To było miłe przyjęcie, miłe spotkanie - w trosce o naszych mieszkańców. Widzimy, że trzecia fala ustępuje, a jesteśmy w szpitalu jednoimiennym, w którym było nawet 180 pacjentów. Teraz jest ich ok. 50%, więc widzimy, że ta trzecia fala ustąpi - dodał Roman Łucarz.

Spotkanie starostów zakończyło zwiedzanie zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie omówiono przyszłe kierunki dalszej współpracy w dziedzinie kultury i turystyki na terenie Powiśla.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe