Straż Gminna kontroluje paleniska w regionie. Ilość spalanych odpadów maleje, ale nie znika

  • 21.04.2021, 15:58
  • Natalia Tryba
kontrole.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mimo że wiosna zbliża się coraz pewniejszymi krokami - niepokojące kłęby czarnego dymu nadal unoszą się w pobliżu domów jednorodzinnych. Straż Gminna pobiera próbki popiołu, jeżeli zachodzi podejrzenie, że w danej nieruchomości mogą być spalane odpady. Najczęściej takie interwencje są podejmowane, bo sąsiedzi zgłaszają swoje obawy.

Rocznie Straż Gminna pobiera minimum 20 próbek popiołu do badań. 

Ilość kontroli jest współmierna do uzasadnionych podstaw. 

Jeśli sprawdzony popiół zawierałby ślady spalania odpadów -  wszczęte postępowanie karne zakończyłoby się grzywną w wysokości 500 złotych, bądź skierowaniem sprawy do sądu. Takich finałów w gminie Tarnów jest jednak niewiele, a sytuacja kontrolowana przez gminną straż jest opisywana jako dobra. 

Zdarzały się przypadki, gdzie ubodzy mieszkańcy spalali m.in. ubrania.

Kontrole są systematyczne i odbywają się w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.  Funkcjonariusze starają się także edukować mieszkańców, by, zamiast karać - pomagać.
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe