Nie żyje ks. Stanisław Gurgul, długoletni proboszcz parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

  • 18.04.2021, 14:29
  • Daria Kurczab
Nie żyje ks. Stanisław Gurgul, długoletni proboszcz parafii pod wezwaniem… Archiwum/ Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie
W wieku 94 lat zmarł ks. prałat Stanisław Gurgul, emerytowany proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie. Był cenionym i lubianym kapłanem, który angażował wiernych w liturgię i życie parafii.

Ks. prałat Stanisław Gurgul urodził się 31 stycznia 1927 roku w miejscowości Doły w parafii Porąbka Uszewska. Maturę zdał w 1948 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w 1953 roku. Był wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Bochni, dyrektorem gospodarczym i administracyjnym w tarnowskim seminarium. Przez rok przebywał w Paryżu na studium lingwistycznym, a potem wyjechał do Belgii.

Podczas studiów w jezuickim Instytucie Katechetyczno-Pastoralnym ‘Lumen vitae” w Brukseli, zachwycił się stylem duszpasterstwa, które tam zobaczył. Po powrocie do diecezji otrzymał zadanie utworzenia parafii i budowy kościoła św. Maksymiliana. Stworzył wzór parafii rodzinnej i otwartej. Funkcję proboszcza pełnił do 1998 roku. Był cenionym kapłanem przez kolejne pokolenia wiernych.

- Ze smutkiem informujemy, że dziś w niedzielę 18 kwietnia 2021 r. o godz. 0.30 zmarł nasz Drogi i Kochany ks. Prałat Stanisław Gurgul - czytamy na stronie internetowej parafii pw. św. Maksymiliana w Tarnowie.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe