Płoną trawy w Tarnowie i regionie. Strażacy interweniowali przy ul. Ablewicza

  • 05.04.2021, 21:34
  • Natalia Tryba
pozar-traw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W regionie tarnowskim dochodzi do kolejnych pożarów traw. W wielu przypadkach udaje się je ugasić, zanim zaczną stwarzać zagrożenie dla mieszkańców. Podobnie było w poniedziałkowy wieczór w okolicach ul. Ablewicza w Tarnowie.

Działania straży polegały przede wszystkim na ugaszeniu pożaru, ale także sprawdzeniu, czy w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Warto pamiętać, że umyślne wypalanie traw podlega karze grzywny do 5 tys. złotych, a nawet aresztu, który może trwać od roku do 10 lat. 

 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zofia
Zofia 06.04.2021, 12:12
Wprowadzić przepis że do końca listopada wszystkie łąki i inne pastwiska powinny być wykoszone. Nakładać wysokie kary na właścicieli za nie przestrzeganie przepisów. Efekty może nie od razu ale będą widoczne szybko, a jakie zmniejszenie kosztów strażackich.

Pozostałe