Łabędzi w tarnowskim Parku Strzeleckim będzie więcej, ale potrzebują dyscypliny tarnowian

  • 02.04.2021, 19:49
  • Natalia Tryba
Łabędzi w tarnowskim Parku Strzeleckim będzie więcej, ale potrzebują dyscypliny tarnowian fot. Artur Gawle
Świąteczną niespodziankę sprawiły tarnowianom mieszkające w Parku Strzeleckim łabędzie. Wokół mauzoleum pojawiło się gniazdo... a w nim szansa na poszerzenie ptasiej rodziny. Widok zielonego jaja wywołuje na twarzach mieszkańców radość, ale i zachęca do zatrzymywania się przy gnieździe. Nie jest to jednak bezpieczne - szczególnie dla najmłodszych.

Na facebookowym profilu OTOZ Animals - Inspektorat w Tarnowie pojawił się komunikat mieszkanki, aby nie straszyć łabędzi.

Dorota Lewicka - Inspektor ds. Ochrony Zwierząt informuje: W związku z sytuacją w Parku Strzeleckim, gdzie samica łabędzia złożyła jajo tuż przy barierkach, prosimy mieszkańców Tarnowa o rozwagę i nie podchodzenie i nie niepokojenie ptaka. Należy pamiętać, że łabędzie nie są małymi, słodkimi ptaszkami. Broniąc gniazda czy terenu mogą zaatakować czy to zwierzęta czy ludzi. Spotkanie z łabędziem może być niebezpieczne dla człowieka, a zwłaszcza dla dzieci.


 

Natalia Tryba

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe