Wola Rzędzińska. Pożar lokomotywy przewożącej benzynę

  • 08.03.2021, 22:15
  • Natalia Tryba
pozar-lokomotywy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zgłoszenie o pożarze lokomotywy transportującej ropę do pobliskiej nafto-bazy w Woli Rzędzińskiej otrzymały służby ratunkowo-gaśnicze. Na miejsce przybyły liczne jednostki: 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 4 zastępy ochotniczych straży pożarnych. Ustalono, że była to lokomotywa z 22 wagonami, z czego trzy były puste.

- Jesteśmy w Woli Rzędzińskiej na przejeździe kolejowym. Tutaj maszynista zatrzymał lokomotywę wraz z dwudziestoma dwoma wagonami przewożącymi benzynę - relacjonuje kpt. Łukasz Rzeszutek 

Najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia przewodów olejowych w przedziale silnika podróżującej lokomotywy.

- Nasze działania polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przygaszeniu tego przedziału w okolicy kolektora wydechowego. W działaniach  brało udział 6 zastępów straży oraz policja i straż ochrony kolei - dodaje Łukasz Rzeszutek.

W trakcie prowadzonych działań - ruch był całkowicie zablokowany.

- Ruch na relacji - Tarnów-Rzeszów był całkowicie zablokowany. W tym momencie ruch będzie przywracany. Przywrócone zostanie także napięcie sieci trakcyjnej, by pociągi mogły podróżować.

Dodajmy, że skład pociągu czeka na podstawienie lokomotywy zastępczej, która umożliwi dalsze poruszanie się.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nafta
Nafta 09.03.2021, 09:59
A może należy słuchać Pana Strażaka i w tytule nie pisać o transporcie ropy tylko tego co rzeczywiście jechało w tych cysternach.
Pozdro
Pozdro 09.03.2021, 11:53
A może wystarczy słuchać, że zgłoszenie wpłynęło o ropie a dopiero strażak wyjaśnia, co jechało naprawdę? :)

Pozostałe