W Wierzchosławicach powstanie zakład pracy dla niepełnosprawnych

  • 20.01.2021, 13:35
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-0120-hudyma-zaz-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest szansa na powstanie Zakładu Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach. Taka jednostka miałaby powstać nieopodal Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dwudniakach. Pod tę inwestycję powiat pozyskał już teren, na którym miałby powstać zakład. Złożono też wniosek do Funduszu Inwestycji Lokalnych o środki na utworzenie takiej jednostki.

Ma to być przede wszystkim szansa na dalszą aktywność i funkcjonowanie w społeczeństwie osób niepełnosprawnych. W ten sposób powiat tarnowski chce całościowo zadbać o osoby z dysfunkcjami. Początkowo pracę w zakładzie znajdzie 15 osób.

Powiat tarnowski liczy, że otrzyma środki na ten cel. Jak mówi wicestarosta Jacek Hudyma, każda kwota pozwoli na przybliżenie realizacji inwestycji. Zakład Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach miałby powstać do 2023 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe