Tarnów. Krew nadal potrzebna! Brakuje grup minusowych

  • 14.01.2021, 12:55
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-14-krew-nadal-potrzebna-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest olbrzymie zapotrzebowanie na krew w tarnowskim szpitalu świętego Łukasza – mówi kierownik krwiodawstwa w tej placówce. Lecznica w najbliższym czasie zamierza uruchomić planowe zabiegi, co znacznie zwiększy wykorzystanie krwi. A tej substancji brakuje już teraz, potrzebne są zwłaszcza grupy minusowe.

Część składników krwi obecnie pozyskiwana jest od ozdrowieńców, którzy oddają ją by wyodrębnić z niej osocze. Jednak to za mało. Krew potrzebna jest w przypadku wielu zabiegów, operacji i metod leczenia.

Przypomnijmy, że krew oddawać mogą osoby zdrowie, które ukończyły 18 rok życia i mają nie więcej niż 65 lat. Przed oddaniem krwi – zgodnie z procedurą - trzeba wypełnić odpowiednią ankietę i odbyć konsultację lekarską.

Do punktu pobrań krwi w szpitalu im. św. Łukasza krwiodawcy mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach porannych oraz w niedzielę 24 stycznia. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe