Posłanki z transparentami i interwencja Straży Marszałkowskiej. Poranne zamieszanie w Sejmie

  • 27.10.2020, 13:34
  • Źródło: Sejm/x-news
Posłanki z transparentami i interwencja Straży Marszałkowskiej. Poranne zamieszanie w Sejmie

Warszawa. Podczas posiedzenia Sejmu posłanki Lewicy wyszły na mównicę z transparentami z napisem "#tojestwojna" i "legalna aborcja", odnoszącymi się do trwających w całym kraju protestów dotyczących wyroku TrybunałuKonstytucyjnego w sprawie aborcji. Niektórzy posłowie opozycji mieli maseczki z czerwoną błyskawicą - symbolem Strajku Kobiet.
Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus złożyła wniosek o włączenie do porządku obrad dwóch ustaw Lewicy. - Jedna to ustawa ratunkowa, według której nie można karać lekarzy i kobiety za przerywanie ciąży, a druga to liberalizacja prawa aborcyjnego - mówiła.
- Żądamy liberalizacji prawa aborcyjnego! - powiedziała.

W tym czasie na mównicę weszły inne posłanki z transparentami z napisem "#tojestwojna", "#legalnaaborcja" i "#kobietadecyduje". Prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki prosił o spokój i ostrzegł, że użyje "środków nadzwyczajnych" i wezwał Straż Marszałkowską.

 

Źródło: Sejm/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe