"Wiemy coraz więcej o tym wirusie". Ministerstwo zdrowia wprowadziło nowe zasady izolacji i kwarantanny

  • 02.09.2020, 15:45
  • TVN24/x-news
"Wiemy coraz więcej o tym wirusie". Ministerstwo zdrowia wprowadziło nowe zasady izolacji i kwarantanny
Warszawa. Ministerstwo zdrowia zmieniło zasady kwarantanny i izolacji. Regulacje zakładają między innymi skrócenie czasu kwarantanny z 14 do 10 dni. – Po tym 10 dniu możliwość zakażania jest już bardzo mała, często znikoma – wyjaśnił rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Istotne zmiany dotyczą również izolacji. Lekarz może zwolnić z izolacji osobę z objawami klinicznymi COVID-19 po 3 dniach bez gorączki oraz objawów ze strony układu oddechowego, jednak nie wcześniej niż 13 dni od dnia wystąpienia u niej objawów.

Osobę, u której objawy nie wystąpiły, można zwolnić po 10 dniach od daty, gdy zdiagnozowano u niej chorobę. Czas izolacji może zostać wydłużony do 20 dni w przypadku osób z deficytami odporności, adekwatnie do stanu zdrowia.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe