Do tarnowskiego pogotowia trafią 4 nowe karetki z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

  • 02.06.2020, 18:09
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-06-02-karetkimovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie dwie, a cztery karetki trafi do Tarnowa z puli 50 ambulansów zakupionych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. To dobra wiadomość dla mieszkańców regionu – poinformował starosta tarnowski Roman Łucarz. Warto dodać, że wszystkie karetki, które przekaże do Tarnowa samorząd Województwa Małopolskiego, trafią do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Dzięki takiej decyzji województwa Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie będzie mogła korzystać z nowego i niezawodnego sprzętu. Nowe ambulanse zastąpią te najbardziej wysłużone – dla powiatu to duże odciążenie, bo w ciągu roku i tak trzeba wymieniać średnio 3 karetki.

Na razie nie wiadomo kiedy nowe karetki trafią do Tarnowa. Większość z nich jest dopiero produkowana.

Warto dodać, że dwa pierwsze ambulanse zakupione w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej już zostały przekazane. Służą one w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym oraz Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe