Ryszard Ścigała przeniesiony do więzienia o podwyższonym rygorze

  • 18.05.2020, 12:24
  • Daria Kurczab
tar_2020-05-18got_scigala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nagły zwrot akcji w odsiadywaniu kary przez Ryszarda Ścigałę sprawił, że prawdopodobieństwo przedterminowego zwolnienia szybko nie nastąpi. Skazany za korupcję były prezydent Tarnowa niespodziewanie został przeniesiony do więzienia o wyższym rygorze, Dyrektor jasielskiego więzienia, w którym dotychczas przebywał skazany wnioskował o przedterminowe zwolnienie, powołując się na dobre sprawowanie byłego prezydenta Tarnowa. Z nieznanych przyczyn, dyrektor zmienił zdanie i wycofał wniosek.

Sędzia Lipiński przekonuje, że sąd nie ma informacji dlaczego tak się stało. Wiadomo jedynie, że Ryszard Ścigała oraz jego obrońca złożyli skargę na tę decyzję komisji penitencjarnej. Przed wycofanym ostatecznie wnioskiem dyrektora zakładu karnego w Jaśle o warunkowe przedterminowe zwolnienie z więzienia Ryszarda Ścigały taki wniosek dwukrotnie składał sam skazany. Jednak sąd go odrzucał.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe