Tarnowscy ratownicy medyczni włączają się w ogólnopolską akcję "Nie kłam medyka"

  • 20.03.2020, 15:51
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-03-20-kie-klam-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
#Nie kłam medyka! Dyspozytora! - To ogólnopolska akcja pracowników służby zdrowia, w którą włączają się pracownicy tarnowskiej stacji pogotowia ratunkowego. Chodzi o zwiększenie świadomości wśród pacjentów, którzy mogą być zakażeni koronawirusem, ale nie informują o tym, wzywając karetkę.

Tarnowskie pogotowie doświadczyło już podobnych przypadków.

Taka postawa pacjenta może spowodować paraliż w stacji pogotowia oraz SOR-u. Ratownicy, którzy będą mieli kontakt z osobą, która jest, lub może być zakażona koronawirusem, automatycznie zostają wysłani na kwarantannę, z kolei karetka, w której przebywał taki pacjent, musi przejść gruntowną dezynfekcję. Krzysztof Krzemień z tarnowskiego pogotowia wyjaśnia, że potencjalni zakażeni powinni o tym fakcie poinformować dyspozytora.

Dodajmy, że tarnowskie pogotowie dysponuje specjalnymi karetkami przeznaczonymi do transportu osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AgnstHertk
AgnstHertk 21.03.2020, 09:15
Akcja super ale nie medyka lecz ratownika :) medyk to lekarz nie ratownik a to zasadnicza rużnica.
...
... 25.03.2020, 10:47
A RÓŻNICA TO RÓŻNICA A NIE "ZASADNICZA RUŻNICA"
PUK.PUK, W GŁÓWKĘ
nie kłam
nie kłam 23.03.2020, 11:42
Myślę że tu ważna jest akcja, a nie to jak ją nazwali!

Pozostałe