Trwały i elegancki dach? Dobra dachówka jest właśnie tym, czego potrzebujesz

  • 12.03.2020, 14:27 (aktualizacja 12.03.2020, 14:40)
  • Artykuł partnera
Trwały i elegancki dach? Dobra dachówka jest właśnie tym, czego potrzebujesz
Budynek mieszkalny ma spełniać przede wszystkim funkcje praktyczne i być komfortowym oraz niezbyt kosztownym w użytkowaniu. Do pełni zadowolenia z niego potrzeba nam jednak jeszcze atrakcyjnego wyglądu zarówno jego samego, jak i otoczenia. Postać pokrycia dachowego, stanowiącego przecież okazałe połacie, odgrywa tu ogromną rolę. M.in, właśnie dlatego dachówka ceramiczna niezmiennie cieszy się wielką popularnością.

Estetyka to nie jedyna wielka zaleta takiego pokrycia dachowego

 

Niekiedy jako wadę dachówki ceramicznej wymienia się jej ciężar. Czy jest on nią rzeczywiście? Lekki dach w obliczu coraz częstszych anomalii pogodowych i gwałtownych wichur może się okazać rozwiązaniem niedostatecznie trwałym. Tymczasem waga takiego pokrycia nie tylko utrudnia jego oderwanie (a jeśli już, to częściej jedynie fragmentów) ale i wymusza solidną konstrukcję całej więźby. Jest jednak coś jeszcze. Dachówka dzięki swojej masie nie przenosi hałasu towarzyszącego opadom – to ważne zwłaszcza wówczas, gdy na użytkowym poddaszu chcemy zlokalizować np. sypialnie. Żadnego stukania, dudnienia, choćby na zewnątrz szalała największa ulewa. Jej izolacyjność akustyczną docenią także ci, których domy położone są blisko ruchliwych tras bądź innych miejsc, w których o błogim spokoju nie ma mowy.

Masywność dachówki sprawia przy okazji, że zapewnia ona także stosunkowo wysoki poziom izolacji termicznej. Nie tylko wolno oddaje ciepło otoczeniu, ale też potrzebuje czasu na nagrzanie się w upalne lato, w rezultacie czego łatwiej utrzymać komfortową temperaturę we wnętrzu.

Nad tym, jak doskonale wpływa ona na wygląd obiektu, zwłaszcza podporządkowanego zachowawczemu estetycznie projektowi, rozwodzić się długo nie trzeba. To jedno z tych rozwiązań, które na trwale wpisało się w wygląd naszych miast i innych zabudowań. Przy tym nadal pozostawia ono architektom ogromną swobodę. Przede wszystkim za sprawą bardzo szerokiej palety kolorystycznej, czego dowodzi np. oferta przygotowana przez Polskie Centrum Dachowe.

Dobry wybór na wiele lat. Dachówka należy do najtrwalszych rozwiązań

 

Jest faktem, że dachówki nie należą do pokryć najtańszych – jednocześnie jednak jest ona wyjątkowo trwała, co powoduje, że ich ceny uznać można za naprawdę atrakcyjne. Znikoma nasiąkliwość charakteryzująca tego typu ceramikę powoduje, że jest ona zupełnie niewrażliwa na wszelkie warunki pogodowe. Nie zagrażają jej ani czynniki biologiczne, ani zmiany temperatur, sposób montażu eliminuje w dodatku mogące im towarzyszyć naprężenia. Po upływie nawet wielu dekad może więc w pewnym stopniu stracić blask, jaki nadaje jej współcześnie glazurowanie lub angobowanie powierzchni, jednak zachowa swój kolor i wszystkie walory użytkowe. Kolejnym istotnym aspektem jest bezpieczeństwo – dachówka jest całkowicie niepalna.

Przy tym wszystkim da się ją bez trudu zastosować na niemal każdym obiekcie. Stanowiąc pokrycie drobnowymiarowe, nadaje się na pokrycie dowolnej powierzchni przy minimalnej ilości odpadów. Wystarczy, że połać ma odpowiednie nachylenie.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe